21 maja 2024

XXXI PATAgO oraz XXXIII Przegląd Małych Form Scenicznych

W dniach od 21 do 24 maja 2024 r. odbył się XXXI Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej gminy Ostrów Wielkopolski, włączając w to XXXIII Przegląd Małych Form Scenicznych. Niegdyś oddzielna forma doglądania utalentowanych, najmłodszych artystów rozpoczęła przegląd wspaniałym występem Akademii Sztuki Cyrkowej. Wygranymi przedszkolakami były jak zwykle wszystkie dzieci :)

Kolejne 3 dni samego PATAgO tym razem rozpoczęliśmy dniem tanecznym. Dzieci i młodzież z terenu Gminy, przygotowana przez załogi zespołów szkolno - przedszkolny oraz szkół podstawowych pokazały zgromadzonym widzom jaki poziom artystyczny prezentują. Jury w składzie Agata Niedzielska - choreograf taneczny (przewodnicząca), Beata Chajnowska - instruktor teatralny oraz Marek Raczycki - producent muzyczny, ocenili i wyłonili zwycięskie grypy taneczne.

W kategorii I - IV kolejno miejsca zajęli: I miejsce - Zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Lamkach, II miejsce - Zespół taneczny "Top Girls" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Topoli Małej, III miejsce - Zespół taneczny "Szalone Dziewczyny" z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wysocku Wielkim.

W kategorii V - VIII jury nagrodziło I miejscem zespół taneczny "Laski z Alaski" z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wysocku Wielkim.

Przegląd chórów, zespołów wokalnych, instrumentalnych, solistów wokalnych i instrumentalistów zaowocował wyłonieniem zwycięzców przez jury w składzie: Renata Pacyna - dyrygentka (przewodnicząca), Marek Raczycki - producent muzyczny oraz Miłosz Kaczmarek - muzyk, akustyk.

W kategorii: Chóry I - IV: I miejsce - Chór ze Szkoły Podstawowej w Sobótce, II miejsce - Chór ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich, III miejsce - Chór z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Topoli Małej.

W kategorii: Chóry V - VIII: I miejsce - Chór "Bel Canto" ze Szkoły Podstawowej w Lewkowie, II miejsce - Chór ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich, III miejsce - Chór "Moderato" z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Topoli Małej.

W kategorii: Zespoły wokalne I - IV: I miejsce: Zespół "Kolorowe Nutki" z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Topoli Małej, II miejsce - Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich, III miejsce - Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Sobótce.

W kategorii: Zespoły wokalne V - VIII: I miejsce - Zespół wokalny z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego we Wtórku, II miejsce - Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Sobótce, III miejsce - Zespół wokalny z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego we Franklinowie.

W kategorii: Soliści - Wokaliści I - IV: I miejsce - Laura Ciechanowska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego we Wtórku, II miejsce - Blanka Nycz z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Topoli Małej, III miejsce - Maja Franc z Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim.

W kategorii: Soliści - Wokaliści V - VIII: I miejsce - Szymon Tokarski ze Szkoły Podstawowej w Lewkowie, II miejsce - Julia Bogusławska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego we Wtórku, III miejsce - Blanka Kalina z Gminnego Ośrodka Kultury w Wyscoku Wielkim (filii w Gorzycach Wielkich)

W kategorii: Soliści - Instrumentaliści I - IV: I miejsce - Aleksander Brzeziński z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wysocku Wielkim, II miejsce - Alan Wojtczak ze Szkoły Podstawowej w Lewkowie, III miejsce - Zuzanna Tęsiorowska ze Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Zostało przyznane również wyróżnienie dla Laury Gąsiorowskiej z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego  w Wysocku Wielkim.

W kategorii: Soliści - Instrumentaliści V - VIII: I miejsce - Mikołaj Strzelec z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wysocku Wielkim, II miejsce - Jakub Gąsiorkowski z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wysocku Wielkim, III miejsce - Hubert Wróbel z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wysocku Wielkim.

Ostatniego, teatralnego dnia, gościliśmy jury w składzie: Beata Chajnowska - instruktor teatralny (przewodnicząca), Michał Szymoniak - Przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Marzanna Bartkowiak z Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim. Jurorzy przyznali dwa I miejsca w kategorii: Zespół Teatralny dla Zespołu teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Lamkach oraz Zespołu teatralnego z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wysocku Wielkim.

To były wspaniałe 4 dni intensywnej pracy Jurorów, GOK-u, nauczycieli, opiekunów i samych wykonawców. Zapraszamy do galerii by zerknąć jak było :)