W czasie ferii odbywały się też popularne ostatnio zajęcia z grami planszowymi. W tych czasach dzieci, czy młodzież zaznajomiona perfekcyjnie z konsolami, komputerami i telefonami komórkowymi, niejednokrotnie lepiej niż ich rodzice niespecjalnie sięga po gry planszowe. Zgromadzona jednak duża grupa udowodniła jednak, że ten rodzaj rozrywki nadal cieszy się popularnością. Dzieci na zajęciach zapoznały się z zasadami gier oraz poznały czym jest rozrywka w gronie kolegów i koleżanek. Można bawić się znacznie lepiej niż trzymając gameingowy gadżet w dłoni. Prawdziwe emocje i dzielenie się nimi podczas gier w popularne gry, jak i te mniej znane sprawiły niezapomnianą radość uczestnikom.

                Po komentarzach i opiniach zadowolonych rodziców, zdajemy sobie sprawę z tego, że ferie były za krótkie.

              Na drugich zajęciach młodzi tancerze poznali bardziej tradycyjny, ale jednocześnie bardzo odległy dla nas taniec Country, tańczony w grupie. To również, sprawiło ogromną przyjemność dzieciom. Mimo iż 2 godziny ćwiczeń to spory wysiłek dla organizmu. Dzieci wytrwały do samego końca.

         Na zajęciach tanecznych, prowadzonych przez tancerkę Olivię Grucę dzieci spędziły sporo czasu w ruchu. Taniec nowoczesny jest wymagający kondycyjnie co dało się zauważyć podczas zajęć. Ubyło sporo wody z dystrybutora. Pierwszego dnia dzieci tańczyły Hip Hop, co z pewnością było bardzo ciekawym doświadczeniem. Poznały część kroków i figur. Jesteśmy pewni, że część dzieci, które uczęszczały na zajęcia, oglądały programy taneczne w telewizji. My natomiast staraliśmy się by i one poczuły się jak na prawdziwej scenie, zapewniając nagłośnienie i oświetlenie.

          Na zajęciach wokalnych, prowadzonych przez panią Lilianę Giernalczyk – instruktorkę śpiewu w GOKu, dzieci poznały czym jest emisja głosu, czyli poprawne wytwarzanie dźwięków za pomocą głosu. Na przykładach różnych piosenek w postaci podkładów karaoke dzieci śpiewały solo i w grupie. Z podziałem na głosy i w unisonie. Wykonywały również ćwiczenia rozgrzewające struny głosowe i przygotowujące organizm do śpiewu.

 

         Na zajęciach z plastyki, prowadzonych przez panią Karolinę Treskę – znaną Ostrowską malarkę dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi. Pani Karolina pokazała dzieciom w jaki sposób łączyć różne barwy by obrazy zachęcały do ich oglądania. W jaki sposób podchodzić do zagospodarowania obszaru, na którym malujemy, by nie zostawały puste przestrzenie. Dzieci tworzyły również prace technikami mieszanymi –malując, rysując, klejąc, gniotąc, wycinając, tworząc z rzeczy, które mamy pod ręką.

 

03 lutego 2020

Ferie Zimowe w GOKu

       Ferie Zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim sprawiły, że dzieci oraz młodzież z rejonu naszej Gminy miały okazję poznać różne obszary sztuki.