Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim rok 2020 rozpoczął koncertami z cyklu „Gminny Koncert Kolęd”. Z tą pięknie zaaranżowaną muzyką na żywo i wyśpiewaną przez wokalistów oraz muzyków z terenu Gminy, odwiedziliśmy kościoły w Sadowiu, Lewkowie, Sobótce, Górznie oraz w Wysocku Wielkim.

W lutym rozpoczęły się „Ferie w GOK-u” z ofertą warsztatów tanecznych, plastycznych, wokalnych, cyrkowych, oraz gier planszowych. GOK w Wysocku Wielkim oraz Gorzycach Wielkich gościł łącznie około 140 uczestników.

Koncert na Walentynki w mistrzowskim wykonaniu wokalistki Ludmiły Małeckiej oraz Artura Grudzińskiego umilił czas piosenkami o miłości.

Najmłodszym GOK zaproponował sztukę z nutką edukacyjną w postaci spektakli „Co za… kooosmos” w wykonaniu Teatru Dwóch oraz „Bzik-Show” w wykonaniu kabaretu Bzik, które odbyły się w GOK-u  oraz w innych miejscowościach na terenie Gminy. Dzieci chętnie brały udział w spektaklach, których głównym celem było pokazanie otaczającego nas świata oraz mnóstwo uśmiechów.

„Gminny Dzień Kobiet” był największym wydarzeniem, które przyciągnęło mieszkanki Gminy. Utrzymana w tajemnicy do ostatniej chwili niespodzianka, czyli występ duetu kabaretu RAK wprawił gości w fantastyczny nastrój. Nie tylko Wysocko Wielkie miało okazję do świętowania Dnia Kobiet. GOK zapewnił artystyczne atrakcje w Biniewie, Lewkowie - Osiedle oraz Daniszynie. GOK pomagał również przy organizacji Dnia Kobiet przez Sołectwo Wysocko Wielkie.

Marzec to miesiąc, w którym ściśle zaplanowane działania GOK musiały zostać  odwołane lub przesunięte w czasie. Sytuacja spowodowana pandemią wymusiła na ośrodku zmianę formy działalności. GOK przekierował działania z ośrodka na strony internetowe: gokwysockowielkie.pl oraz facebook.com/GOKWysockoWielkieFanpage rozpoczynając serię zajęć oraz warsztatów prowadzonych przez instruktorów na fanpage’u. Pojawiły się konkursy, które odbywają się do dnia dzisiejszego.

W maju sekcja wokalna GOK-u nagrała piosenkę „Jesteś Mamą” z okazji Dnia Matki. Korzystając z kamerek internetowych oraz telefonów udało się rozpocząć nowy rozdział w historii GOK-u czyli tworzenie wideoklipów.

W lipcu, w czasie planowania kolejnych działań internetowych GOK współrealizował z telewizją ProArt koncert zainicjowany przez Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka i dedykowany mieszkańcom Gminy „Z muzyką w tle”. Koncert On-line, na którym wystąpiły lokalne talenty zebrał pozytywne opinie co zapewne zaowocuje w przyszłości, kolejnymi podobnymi realizacjami.

Lipiec to oczywiście wakacje. Z racji obowiązujących obostrzeń i GOK musiał dostosować swoje planowane działania kulturalne. Rozpoczął cykl „Wakacje pod strzechami”, czyli kino letnie pod chmurką. Zakup nowoczesnego projektora i ekranu pozwolił na emisję filmów w Gutowie, Lewkowie- osiedle, Chruszczynach, w Gorzycach Wielkich w Kwiatkowie, oraz w Górznie, nawet przy jeszcze zachodzącym słońcu. Dzieci, młodzież wspólnie z rodzicami i dziadkami, spędzały te filmowe wieczory, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad obowiązujących w tym czasie w związku z pandemią. Przed filmem mieszkańcy mogli posłuchać krótkich recitali a najmłodsi skorzystać z dmuchańców.

W październiku zaplanowany spektakl z cyklu Wielcy Na Scenie GOK, „Artur Barciś Show”, „…o tremie, dykcji i różnego rodzaju sypkach” został przeniesiony na inny termin.

Równolegle rozpoczęto realizację projektu „Jesienne spacery muzyczne”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Projekt polegał na nagraniu wideoklipów do piosenek związanym z tematem jesiennym oraz zaduszkowym. Projekt w całości został zrealizowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim. Efekty można zobaczyć na naszych oficjalnych stronach internetowych oraz na kanale YouTube, który w roku 2021 zacznie oficjalnie funkcjonować.

Jesienią odbył się koncert Jesienny przy współpracy z Fundacja Ostrowski Teatr Piosenki. Koncert był konsekwencją warsztatów prowadzonych przez Piotra Hajduka oraz Marka Raczyckiego, który przygotował również młodzież od strony muzycznej do występu. Całość projektu była finansowana z funduszu Grantowego a My jako GOK Wysocko Wielkie cieszymy się, że mogliśmy wziąć w tym udział

W listopadzie mieszkańcy Gminy wzięli udział w warsztatach nauki gry na ukulele, prowadzonych przez znakomitego muzyka - Przemysława Śledzia z projektu KULTURA W DRODZE

Rok 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim zakończył świąteczną pocztówką w postaci wideoklipu nagranego przez pracowników GOK-u z życzeniami dla mieszkańców gminy Ostrów Wielkopolski

Rok 2021 jest wielka niewiadomą. Mamy jednak nadzieję, że wszystko wróci do normalności i będziemy mogli się spotkać nie tylko w internecie. Jak w piosence Wojciecha Młynarskiego „Róbmy swoje…” – mówi  Adam Wasiela – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim.

GOK Wysocko Wielkie podsumowanie roku 2020

23 stycznia 2021