23 stycznia 2021

GOK Wysocko Wielkie podsumowanie roku 2020

      Rok 2021 jest wielka niewiadomą. Mamy jednak nadzieję, że wszystko wróci do normalności i będziemy mogli się spotkać nie tylko w internecie. Jak w piosence Wojciecha Młynarskiego „Róbmy swoje…” – mówi  Adam Wasiela – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim.

      Rok 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim zakończył świąteczną pocztówką w postaci wideoklipu nagranego przez pracowników GOK-u z życzeniami dla mieszkańców gminy Ostrów Wielkopolski

      W listopadzie mieszkańcy Gminy wzięli udział w warsztatach nauki gry na ukulele, prowadzonych przez znakomitego muzyka - Przemysława Śledzia z projektu KULTURA W DRODZE

 

      Jesienią odbył się koncert Jesienny przy współpracy z Fundacja Ostrowski Teatr Piosenki. Koncert był konsekwencją warsztatów prowadzonych przez Piotra Hajduka oraz Marka Raczyckiego, który przygotował również młodzież od strony muzycznej do występu. Całość projektu była finansowana z funduszu Grantowego a My jako GOK Wysocko Wielkie cieszymy się, że mogliśmy wziąć w tym udział

 

      Równolegle rozpoczęto realizację projektu „Jesienne spacery muzyczne”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Projekt polegał na nagraniu wideoklipów do piosenek związanym z tematem jesiennym oraz zaduszkowym. Projekt w całości został zrealizowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim. Efekty można zobaczyć na naszych oficjalnych stronach internetowych oraz na kanale YouTube, który w roku 2021 zacznie oficjalnie funkcjonować.

 

      W październiku zaplanowany spektakl z cyklu Wielcy Na Scenie GOK, „Artur Barciś Show”, „…o tremie, dykcji i różnego rodzaju sypkach” został przeniesiony na inny termin.

 

      Lipiec to oczywiście wakacje. Z racji obowiązujących obostrzeń i GOK musiał dostosować swoje planowane działania kulturalne. Rozpoczął cykl „Wakacje pod strzechami”, czyli kino letnie pod chmurką. Zakup nowoczesnego projektora i ekranu pozwolił na emisję filmów w Gutowie, Lewkowie- osiedle, Chruszczynach, w Gorzycach Wielkich w Kwiatkowie, oraz w Górznie, nawet przy jeszcze zachodzącym słońcu. Dzieci, młodzież wspólnie z rodzicami i dziadkami, spędzały te filmowe wieczory, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad obowiązujących w tym czasie w związku z pandemią. Przed filmem mieszkańcy mogli posłuchać krótkich recitali a najmłodsi skorzystać z dmuchańców.

 

      W lipcu, w czasie planowania kolejnych działań internetowych GOK współrealizował z telewizją ProArt koncert zainicjowany przez Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka i dedykowany mieszkańcom Gminy „Z muzyką w tle”. Koncert On-line, na którym wystąpiły lokalne talenty zebrał pozytywne opinie co zapewne zaowocuje w przyszłości, kolejnymi podobnymi realizacjami.

 

      W maju sekcja wokalna GOK-u nagrała piosenkę „Jesteś Mamą” z okazji Dnia Matki. Korzystając z kamerek internetowych oraz telefonów udało się rozpocząć nowy rozdział w historii GOK-u czyli tworzenie wideoklipów.

 

      Marzec to miesiąc, w którym ściśle zaplanowane działania GOK musiały zostać  odwołane lub przesunięte w czasie. Sytuacja spowodowana pandemią wymusiła na ośrodku zmianę formy działalności. GOK przekierował działania z ośrodka na strony internetowe: gokwysockowielkie.pl oraz facebook.com/GOKWysockoWielkieFanpage rozpoczynając serię zajęć oraz warsztatów prowadzonych przez instruktorów na fanpage’u. Pojawiły się konkursy, które odbywają się do dnia dzisiejszego.

 

      „Gminny Dzień Kobiet” był największym wydarzeniem, które przyciągnęło mieszkanki Gminy. Utrzymana w tajemnicy do ostatniej chwili niespodzianka, czyli występ duetu kabaretu RAK wprawił gości w fantastyczny nastrój. Nie tylko Wysocko Wielkie miało okazję do świętowania Dnia Kobiet. GOK zapewnił artystyczne atrakcje w Biniewie, Lewkowie - Osiedle oraz Daniszynie. GOK pomagał również przy organizacji Dnia Kobiet przez Sołectwo Wysocko Wielkie.

 

      Najmłodszym GOK zaproponował sztukę z nutką edukacyjną w postaci spektakli „Co za… kooosmos” w wykonaniu Teatru Dwóch oraz „Bzik-Show” w wykonaniu kabaretu Bzik, które odbyły się w GOK-u  oraz w innych miejscowościach na terenie Gminy. Dzieci chętnie brały udział w spektaklach, których głównym celem było pokazanie otaczającego nas świata oraz mnóstwo uśmiechów.

 

      Koncert na Walentynki w mistrzowskim wykonaniu wokalistki Ludmiły Małeckiej oraz Artura Grudzińskiego umilił czas piosenkami o miłości.

 

      W lutym rozpoczęły się „Ferie w GOK-u” z ofertą warsztatów tanecznych, plastycznych, wokalnych, cyrkowych, oraz gier planszowych. GOK w Wysocku Wielkim oraz Gorzycach Wielkich gościł łącznie około 140 uczestników.

 

      Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim rok 2020 rozpoczął koncertami z cyklu „Gminny Koncert Kolęd”. Z tą pięknie zaaranżowaną muzyką na żywo i wyśpiewaną przez wokalistów oraz muzyków z terenu Gminy, odwiedziliśmy kościoły w Sadowiu, Lewkowie, Sobótce, Górznie oraz w Wysocku Wielkim.